Historie verzí

Program Vitipad je vyvíjen kontinuálně, na základě podnětů od uživatelů i interních rozvojových plánů. Menší či větší novinky se objevují v den dokončení a následné číslování verzí je uvedeno pouze pro přehlednost. Všichni uživatelé používají automaticky poslední verzi.

Vitipad 4.2

24. 1. 2018

Vitipad lze nyní propojit s libovolnou meteo stanicí či senzorem. V záložce "Počasí" máte možnost přidávat zařízení a sledovat grafy měření. Integrace s většinou zařízení bude vyžadovat trochu programování, podrobnosti naleznete v manuálu. Napojení vašich zařízení si můžete provést osobně, ale doporučuju provést konzultaci předtím než se do ní pustíte. Rád pomůžu s výběrem vhodného zařízení.

Vitipad 4.1

7. 11. 2018

Evidenční kniha byla rozšířena o výkupní lístky. Jednoduše vytvářejte a tiskněte pokladní doklady. Dále pokračují práce na vylepšení navigace v programu. V sekci "vinice" jsou všechny funkce dostupné v rámci rozklikávacích menu.

Rozšířil jsem možnost filtrování operací. Nyní lze hledat i dle typu operace či zásahu a výsledek exportovat do Excelu pro další zpracování. Archiv šarží byl nahrazen obecným přehledem, který zobrazuje všechny šarže vyrobené v konkrétním ročníku.

Vitipad 4.0

19. 9. 2018

Hlavní novinku představuje Evidenční kniha. Z dat zadaných do Vitipadu automaticky generuje přílohy 21 a 22, tak jak požaduje zákon o vinařství a vinohradnictví

Nově přibyla agenda "Lahvování", která slouží k evidenci lahvování, sledování šarží a poznámek. Dalším řeseným okruhem je vylepšení navigace celého programu: agendy mají vylepšené prohlížení záznamů dle jednotlivých sezon a byly seskupeny do logických celků.Vitipad 3.3

3. 4. 2018

Bloky vinic (dříve parcely) lze nyní slučovat do větších celků - vinic. K těmto vinicím pak můžete držet dodatečné záznamy a nahrávat dokumenty.

Agenda postřiků byla kompletně přepracována a nyní se jmenuje Postřiky a hnojiva. Zadávání cen je nyní uživatelsky přívětivé a přidal jsem možnost sledovat možnost sledování spotřebovaných přípravků za sezónu.

Vitipad 3.2

18. 1. 2018

Nová verze obsahuje přes 80 různých vylepšení, od kosmetických změn po nové agendy.

Hlavní novinku představuje export operací a zásahů v šarži do Excelu. Dále jsem přidal možnost filtrovat operace dle různých parametrů, či přibyla nová agenda na sledování průběhů sanitace.

Vitipad 3.1

30. 10. 2017

Nová verze obsahuje balík vylepšení vinohradnických agend. Zapracovalo se na mapách: Vitipad nyní používá nové, a mnohem lepší, satelitní podklady a dále přibyla možnost nad mapou vyhledávat či filtrovat dle obcí a tratí.

Hlavní novinkou představuje zavedení vinic, které združují několik bloků a umožňují ukládat libovolné záznamy. Z dalších změn jmenujme předělaný reporting sklizní či vyhledávání v operacích.

Vitipad 3.0

5. 9. 2017

Spousta vylepšeních ve vinařské evidenci. Celý systém jsme přes léto ladili s jedním větším vinařstvím a je nyní připraven na ostrý provoz.

Novinky: sledování šarží v nádobách, zjednodušené zadávání technologických ztrát, přepracovaný koncept zásahů (možnost specifikovat, kterých náadob se zásah týká, explicitně zmíněn přípravek a dávkování) a spousta dalších maličkostí.Vitipad 2.4 - Rozbory vín

24. 2. 2017

V záložce "sklep" přibyl modul pro sledování rozborů vína. Vše je automaticky provázáno se zbytkem vinařske evidence.

Vitipad 2.3 - Interaktivní reporting prací z minulých let

26. 1. 2017

V modulu pro sledování pracovních výkonů přibyla možnost interaktivního sledování jednotlivých pracovních operací napříč lety či pracovními činostmi. Detailní informace získáte po kliku na jednotlivé části obou grafů.

Vitipad 2.2 - Balíček vylepšení ve vinařské evidenci

27. 10. 2017

Balíček vylepšení pro vinařskou evidenci. Zjednodušení ovládání, obrazovka s přehledem veškerých činností ve sklepě a přepracování vzhledu jednotlivých položek.

Vitipad 2.1 - Vyhledávání v parcelách

31. 8. 2016

V jednotlivých parcelách lze nyní vyhledávat podle pěstovaných odrůd, viničních tratí či jednotlivých obcí.

Vitipad 2.0 - Vinařská evidence

8. 8. 2016

V systému naleznete novou záložku "Sklep", která obsahuje agendu ke sledování vinařské evidence. Máte možnost sledovat jednotlivé šarže, zaznamenávat pracovní operace i jednotlivé zásahy do vína.Vitipad 1.3 - Úkoly

22. 6. 2016

Nový modul na zadávání a sledovaní úkolů. Jednoduchý todo list pro jednotlivé parcely.

Vitipad 1.2 - Procházení minulých let

25. 5. 2016

Do vydání této verze bylo složité porovnávat data z různých let, nově můžete libovoně listovat napříč lety bez složitého nastavování.

Vitipad 1.1 - Náklady

25. 4. 2016

K jednotlivým parcelám můžete evidovat finanční náklady na různý spotřební materiál, který se promítá do celkové ceny hroznů.

Vitipad 1.0

1. 9. 2015

První veřejná verze Vitipadu.